Genuine Black LG DA-180C19 AC Adapter 19v 9.48A 180W Power Supply For Monitor
Qty.
  • Item Number: LG19V9.48A180.12W-6.5x4.4mm-B
  • InPut):100-240V 50-60Hz 2.5A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.48A
  • Adapter Power: 180.12W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :570g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:New Style, Compatible LG 19v 9.48A DA-180C19 White background label( Old Style ).