Genuine 150W Charger for DELL OPTIPLEX SX260 SX270 GX260 GX270 Series EADP-150FB A ADP-1
Qty.
Genuine 150W Charger for DELL OPTIPLEX SX260 SX270 GX260 GX270 Series EADP-150FB A ADP-150BB B
  • Item Number:NewDELTA12V12.5A150W-4PIN
  • InPut):100-240V~50/60Hz 2.25A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 12.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: 4PIN
  • Weight( Adapter only ) :931g
  • Dimension( L x W x H ):169.80 x 84.50 x 40.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADP-150BB B AC Adapter, ADP-150CB B AC Adapter, EADP-150FB A AC Adapter, PA-1900-05 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Dell
    DELL OPTIPLEX SERIES: SX260, SX270, GX260, GX270.
    The power ac adapter may be used on the following models ( Customer offered ):
    ADP-150BB B
    • Model:
      [Genuine 150W Charger for DELL OP]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine 150W Charger for DELL OPTIPLEX SX260 SX270 GX260 GX270 Series EADP-150FB A ADP-1 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine 150W Charger for DELL OPTIPLEX SX260 SX270 GX260 GX270 Series EADP-150FB A ADP-1 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine 150W Charger for DELL OPTIPLEX SX260 SX270 GX260 GX270 Series EADP-150FB A ADP-1 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.