FSP FSP-360-AAAN1 Power AC Adapter 24V 15A 360W FSP24V15A360W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP24V15A360W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240Vac 4A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 15A
  • Adapter Power: 360W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :850g
  • Dimension( L x W x H ):200.10 x 80.10 x 38.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 92% ( Brand New = 100% ).
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP24V15A360W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP-360-AAAN1 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP FSP-360-AAAN1 Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP-360-AAAN1 Power AC Adapter 24V 15A 360W FSP24V15A360W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP-360-AAAN1 Power AC Adapter 24V 15A 360W FSP24V15A360W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP-360-AAAN1 Power AC Adapter 24V 15A 360W FSP24V15A360W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.