FSP FSP230-AJAN3 Power AC Adapter 19.5V 11.79A 230W FSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm
  • InPut:100-240V~3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.79A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :640g
  • Dimension( L x W x H ):177.40 x 86.30 x 32.50mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP230-AJAN3 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP FSP230-AJAN3 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    FSP FSP230-AJAN3 Power AC Adapter 19.5V 11.79A 230W FSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP FSP230-AJAN3 Power AC Adapter 19.5V 11.79A 230W FSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP FSP230-AJAN3 Power AC Adapter 19.5V 11.79A 230W FSP19.5V11.79A230W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.