FSP 808099-003 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W FSP24V2.92A70W-6.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP24V2.92A70W-6.5x3.0mm
  • InPut:100-240V 1.3~0.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.92A
  • Adapter Power: 70W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 3.0mm
  • Weight( Adapter only ) :550g
  • Dimension( L x W x H ):146.60 x 75.90 x 38.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Apperance New Grade >95%.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP24V2.92A70W-6.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 808099-003 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 808099-003 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W FSP24V2.92A70W-6.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 808099-003 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W FSP24V2.92A70W-6.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 808099-003 Power AC Adapter 24V 2.92A 70W FSP24V2.92A70W-6.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.