FSP 24V 2.5A AC Adapter FSP060-RTAAN2 Switching Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP24V2.5A60W-7.4x5.0mm
  • InPut):100-240Vac,1.5a 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 Pin in center
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    9NA0605226 AC Adapter, 9NA0605227 AC Adapter, FSP060-RTAAN2 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [FSP 24V 2.5A AC Adapter FSP060-]
    • 8921 Units in Stock
    FSP 24V 2.5A AC Adapter FSP060-RTAAN2 Switching Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 24V 2.5A AC Adapter FSP060-RTAAN2 Switching Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 24V 2.5A AC Adapter FSP060-RTAAN2 Switching Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.