FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V9.47A180W-3PIN
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 9.47A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Tip Note: Round with 3 Pins
  • Weight( Adapter only ) :805g
  • Dimension( L x W x H ):170.47 x 85.50 x 41.63mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V9.47A180W-3PIN Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP180-ABAN1 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 19V 9.47A AC/DC Adapter FSP19V9.47A180W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.