FSP 19V 7.89A AC/DC Adapter FSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.89A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 piin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Dimension( L x W x H ):152.20 x 76.10 x 25.30mm
  • Note:Thin FSP150-ABBN3 Ac Adapter
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP150-ABBN3 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 19V 7.89A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 19V 7.89A AC/DC Adapter FSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 19V 7.89A AC/DC Adapter FSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 19V 7.89A AC/DC Adapter FSP19V7.89A150W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.