FSP 12.3V 7A AC/DC Adapter FSP12.3V7A86W-5.5x2.5mm-G
Qty.
  • Item Name:NewFSP12.3V7A86W-5.5x2.5mm-G
  • Adapter Output Voltage: 12.3V
  • Adapter Output Current: 7A
  • Adapter Power: 86W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Note:Brand New Genuine Item.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12.3V7A86W-5.5x2.5mm-G Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 12.3V 7A AC/DC Adapter FSP1]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 12.3V 7A AC/DC Adapter FSP12.3V7A86W-5.5x2.5mm-G Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 12.3V 7A AC/DC Adapter FSP12.3V7A86W-5.5x2.5mm-G adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 12.3V 7A AC/DC Adapter FSP12.3V7A86W-5.5x2.5mm-G AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.