FPS 19V 1.58A AC Adapter MODEL0030ADU00 FGN00016251-100 007Z
Qty.
  • Item Number:NewFPS19V1.58A30W-4.0x1.7mm-mini
  • InPut):100-240V~50/60Hz 1.1A
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.58A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 4.0x1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :98g
  • Dimension( L x W x H ):70.90 x 40.80 x 20.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [FPS 19V 1.58A AC Adapter MODEL00]
    • 8921 Units in Stock
    FPS 19V 1.58A AC Adapter MODEL0030ADU00 FGN00016251-100 007Z Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FPS 19V 1.58A AC Adapter MODEL0030ADU00 FGN00016251-100 007Z adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FPS 19V 1.58A AC Adapter MODEL0030ADU00 FGN00016251-100 007Z AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.