FJ EXTERNAL HARD DRIVE ENCLOSURE Power AC Adapter 12V 6.5A 78W FJ12V6.5A78W-4PIN-ZZYF
Qty.
  • Item Name:NewFJ12V6.5A78W-4PIN-ZZYF
  • InPut:100-240V 50-60Hz 2.0A Max
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6.5A
  • Adapter Power: 78W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :370g
  • Dimension( L x W x H ):141.70 x 61.60 33.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FJ12V6.5A78W-4PIN-ZZYF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FJ EXTERNAL HARD DRIVE ENCLOSURE]
    • 9444 Units in Stock
    FJ EXTERNAL HARD DRIVE ENCLOSURE Power AC Adapter 12V 6.5A 78W FJ12V6.5A78W-4PIN-ZZYF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FJ EXTERNAL HARD DRIVE ENCLOSURE Power AC Adapter 12V 6.5A 78W FJ12V6.5A78W-4PIN-ZZYF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FJ EXTERNAL HARD DRIVE ENCLOSURE Power AC Adapter 12V 6.5A 78W FJ12V6.5A78W-4PIN-ZZYF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.