FEC PP-9635 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ
  • InPut:100-240~2A-1A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Mote: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :410g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put Pin: Left: GND, Right: V
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DPS-90FB A AC Adapter,
    • Model:
      [FEC PP-9635 Power AC Adapter 12V]
    • 9444 Units in Stock
    FEC PP-9635 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FEC PP-9635 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FEC PP-9635 Power AC Adapter 12V 7.5A 90W DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.