FDL FDLS1204C Power AC Adapter 8.5V 4A 34W FDL8.5V4A34W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewFDL8.5V4A34W-5.5x2.1mm
  • InPut:110-240V 1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 8.5V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 34W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :180g
  • Package:
    1 x FDL8.5V4A34W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    1984326 AC Adapter, FDLS1204C AC Adapter,
    • Model:
      [FDL FDLS1204C Power AC Adapter 8]
    • 9444 Units in Stock
    FDL FDLS1204C Power AC Adapter 8.5V 4A 34W FDL8.5V4A34W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FDL FDLS1204C Power AC Adapter 8.5V 4A 34W FDL8.5V4A34W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FDL FDLS1204C Power AC Adapter 8.5V 4A 34W FDL8.5V4A34W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.