EPSON M265A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EPSON24V2.1A50W-2tip
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V2.1A50W-2tip
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.8A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 3pin and 5.5x2.5mmmm
  • Weight( Adapter only ) :535g
  • Dimension( L x W x H ):165 x 89.89 x 35.47mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON24V2.1A50W-2tip Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    M266A AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON M265A Power AC Adapter 24V]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON M265A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EPSON24V2.1A50W-2tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON M265A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EPSON24V2.1A50W-2tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON M265A Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EPSON24V2.1A50W-2tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.