ENERTRONIX 19V 4.74A AC/DC Adapter ENERTRONIX19V4.74A90W-4Pin-ZZYF
Qty.
  • Item Name:NewENERTRONIX19V4.74A90W-4Pin-ZZYF
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 4.74A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ENERTRONIX19V4.74A90W-4Pin-ZZYF Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    EXA0904YH AC Adapter,
    • Model:
      [ENERTRONIX 19V 4.74A AC/DC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    ENERTRONIX 19V 4.74A AC/DC Adapter ENERTRONIX19V4.74A90W-4Pin-ZZYF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ENERTRONIX 19V 4.74A AC/DC Adapter ENERTRONIX19V4.74A90W-4Pin-ZZYF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ENERTRONIX 19V 4.74A AC/DC Adapter ENERTRONIX19V4.74A90W-4Pin-ZZYF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.