EDAC 24V 3.75A AC/DC Adapter EDAC24V3.75A90W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V3.75A90W-4PIN-SZXF
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.75A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :430g
  • Dimension( L x W x H ):137.30 x 59.70 x 34.30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V3.75A90W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    EA10951E-240 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 24V 3.75A AC/DC Adapter ED]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 24V 3.75A AC/DC Adapter EDAC24V3.75A90W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 24V 3.75A AC/DC Adapter EDAC24V3.75A90W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 24V 3.75A AC/DC Adapter EDAC24V3.75A90W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.