EDAC 20V 6A AC/DC Adapter EDAC20V6A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEDAC20V6A120W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :510g
  • Dimension( L x W x H ):171.10 x 60.40 x 34.30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC20V6A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    EA11203 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 20V 6A AC/DC Adapter EDAC2]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 20V 6A AC/DC Adapter EDAC20V6A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 20V 6A AC/DC Adapter EDAC20V6A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 20V 6A AC/DC Adapter EDAC20V6A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.