EDAC 150600200 Power AC Adapter 24V 3A 72W EDAC24V3.0A72W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V3.0A72W-4PIN
  • InPut:100-240V 2.0A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 72W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V3.0A72W-4PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    150600200 AC Adapter, 33120721017 C3 AC Adapter, EA10723B-240 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC 150600200 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC 150600200 Power AC Adapter 24V 3A 72W EDAC24V3.0A72W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC 150600200 Power AC Adapter 24V 3A 72W EDAC24V3.0A72W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC 150600200 Power AC Adapter 24V 3A 72W EDAC24V3.0A72W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.