DVE DSA-15P-12 CH 120150 Power AC Adapter 12V 1.25A 15W DVE12V1.25A15W-5.5x2.5mm-EU
Qty.
  • Item Name:NewDVE12V1.25A15W-5.5x2.5mm-EU
  • InPut:100-240V 50/60Hz~0.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 1.25A
  • Adapter Power: 15W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DVE12V1.25A15W-5.5x2.5mm-EU Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DVE DSA-15P-12 CH 120150 Power A]
    • 9444 Units in Stock
    DVE DSA-15P-12 CH 120150 Power AC Adapter 12V 1.25A 15W DVE12V1.25A15W-5.5x2.5mm-EU Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DVE DSA-15P-12 CH 120150 Power AC Adapter 12V 1.25A 15W DVE12V1.25A15W-5.5x2.5mm-EU adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DVE DSA-15P-12 CH 120150 Power AC Adapter 12V 1.25A 15W DVE12V1.25A15W-5.5x2.5mm-EU AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.