DPS Z21400E-A2 POS Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-4PIN-SZXF
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V8A96W-4PIN-SZXF
  • InPut:AC110-240V 1.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8A
  • Adapter Power: 96W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :570g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V8A96W-4PIN-SZXF Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-96W AC Adapter, ADP-96W SSS AC Adapter,
    • Model:
      [DPS Z21400E-A2 POS Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    DPS Z21400E-A2 POS Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-4PIN-SZXF Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DPS Z21400E-A2 POS Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-4PIN-SZXF adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DPS Z21400E-A2 POS Power AC Adapter 12V 8A 96W DELTA12V8A96W-4PIN-SZXF AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.