DELTA SADP-65KB B Power AC Adapter 19V 3.42A 65W DELTA19V3.42A65W-4.0x1.35mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19V3.42A65W-4.0x1.35mm
  • InPut:100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.35mm
  • Weight( Adapter only ) :215g
  • Dimension( L x W x H ):105.53 x 46.86 x 28.62mm
  • Package:
    1 x DELTA19V3.42A65W-4.0x1.35mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SADP-65KB B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA SADP-65KB B Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA SADP-65KB B Power AC Adapter 19V 3.42A 65W DELTA19V3.42A65W-4.0x1.35mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA SADP-65KB B Power AC Adapter 19V 3.42A 65W DELTA19V3.42A65W-4.0x1.35mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA SADP-65KB B Power AC Adapter 19V 3.42A 65W DELTA19V3.42A65W-4.0x1.35mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.