DELTA PWR-ADT-150W V01 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W DELTA54V2.78A150W-Molex-4Pin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA54V2.78A150W-Molex-4Pin
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 2.78A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: Molex 4 Pins
  • Weight( Adapter only ) :940g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA54V2.78A150W-Molex-4Pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA PWR-ADT-150W V01 Power AC ]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA PWR-ADT-150W V01 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W DELTA54V2.78A150W-Molex-4Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA PWR-ADT-150W V01 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W DELTA54V2.78A150W-Molex-4Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA PWR-ADT-150W V01 Power AC Adapter 54V 2.78A 150W DELTA54V2.78A150W-Molex-4Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.