DELTA NER-SPSC8-045 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W SPS19V3.42A65W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewSPS19V3.42A65W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V AC 50/60Hz 2A Max
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :251g
  • Dimension( L x W x H ):114.50 x 49.90 x 49.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SPS19V3.42A65W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA NER-SPSC8-045 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA NER-SPSC8-045 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W SPS19V3.42A65W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA NER-SPSC8-045 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W SPS19V3.42A65W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA NER-SPSC8-045 Power AC Adapter 19V 3.42A 65W SPS19V3.42A65W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.