DELTA EPS-10 Power AC Adapter 12V 10A 120W DELTA12V10A120W-5.5x2.5mm-B
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V10A120W-5.5x2.5mm-B
  • InPut:100-240V~2.6A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 10A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :350g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V10A120W-5.5x2.5mm-B Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    EPS-10 AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA EPS-10 Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA EPS-10 Power AC Adapter 12V 10A 120W DELTA12V10A120W-5.5x2.5mm-B Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA EPS-10 Power AC Adapter 12V 10A 120W DELTA12V10A120W-5.5x2.5mm-B adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA EPS-10 Power AC Adapter 12V 10A 120W DELTA12V10A120W-5.5x2.5mm-B AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.