DELTA EADP-50AB B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-Molex-2PIN
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V4.16A50W-Molex-2PIN
  • InPut:100-240V-1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Mote: Molex 2 pin
  • Weight( Adapter only ) :360g
  • Package:
    1 x DELTA12V4.16A50W-Molex-2PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA EADP-50AB B Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA EADP-50AB B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-Molex-2PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA EADP-50AB B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-Molex-2PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA EADP-50AB B Power AC Adapter 12V 4.16A 50W DELTA12V4.16A50W-Molex-2PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.