DELTA EADP-20NB C Power AC Adapter 5V 4A 20W DELTA5V4A20W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA5V4A20W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-120v~0.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):126.10 x 51.30 x 30.30mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Input volt is 100-120v/AC, Few in stock.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA5V4A20W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    EADP-20NB C AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA EADP-20NB C Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA EADP-20NB C Power AC Adapter 5V 4A 20W DELTA5V4A20W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA EADP-20NB C Power AC Adapter 5V 4A 20W DELTA5V4A20W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA EADP-20NB C Power AC Adapter 5V 4A 20W DELTA5V4A20W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.