DELTA ADP-80LB A Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin
Qty.
  • Item Name:NewDETAL48V1.67A80W-2pin
  • InPut:100-240V~1500mA 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 2Pinmm
  • Weight( Adapter only ) :415g
  • Dimension( L x W x H ):133.21 x 58.16 x 31.49mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:48v 1670mA
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DETAL48V1.67A80W-2pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA ADP-80LB A Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-80LB A Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-80LB A Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-80LB A Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.