DELTA ADP-75AR B Power AC Adapter 12V 6.25A 75W DELTA12V6.25A75W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V6.25A75W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6.25A
  • Adapter Power: 75W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :460g
  • Dimension( L x W x H ):155.61 x 67.79 x 36.90mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V6.25A75W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA ADP-75AR B Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-75AR B Power AC Adapter 12V 6.25A 75W DELTA12V6.25A75W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-75AR B Power AC Adapter 12V 6.25A 75W DELTA12V6.25A75W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-75AR B Power AC Adapter 12V 6.25A 75W DELTA12V6.25A75W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.