DELTA ADP-230EB T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM
  • InPut:100-240V~3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :830g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:The external diameter of the interface is 7.4mm, Please measure the size of your original adapter connector before purchasing this adapter.
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA ADP-230EB T Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-230EB T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-230EB T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-230EB T Power AC Adapter 19.5V 11.8A 230W DELTA19.5V11.8A230W-7.4x5.0mm-SLIM AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.