DELTA 613162-001 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W DELTA19V2.1A40W3.5X1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA19V2.1A40W3.5X1.7mm
  • InPut:100-240V~1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 3.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :142g
  • Dimension( L x W x H ):84.80 x 35.90 x 26.30mm
  • Package:
    1 x DELTA19V2.1A40W3.5X1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    613162-001 AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 613162-001 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 613162-001 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W DELTA19V2.1A40W3.5X1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 613162-001 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W DELTA19V2.1A40W3.5X1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 613162-001 Power AC Adapter 19V 2.1A 40W DELTA19V2.1A40W3.5X1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.