DELTA 54V 2.78A ADP-150AR B AC Adapter Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewDELTA54V2.78A150W-6PIN
  • Adapter Output Voltage: 54V
  • Adapter Output Current: 2.78A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Note: Round with 6 Pin
  • Weight( Adapter only ) :810g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Round with 6 Pin, Not New
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    ADP-150AR B AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [DELTA 54V 2.78A ADP-150AR B AC A]
    • 8921 Units in Stock
    DELTA 54V 2.78A ADP-150AR B AC Adapter Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 54V 2.78A ADP-150AR B AC Adapter Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 54V 2.78A ADP-150AR B AC Adapter Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.