DELTA 48V 4.16A AC/DC Adapter DELTA48V4.16A200W-6.0x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA48V4.16A200W-6.0x2.1mm
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 4.16A
  • Adapter Power: 200W
  • Adapter Plug Size: 6.0 x 2.1mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA48V4.16A200W-6.0x2.1mm Laptop AC Adapter
    • Model:
      [DELTA 48V 4.16A AC/DC Adapter D]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 48V 4.16A AC/DC Adapter DELTA48V4.16A200W-6.0x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 48V 4.16A AC/DC Adapter DELTA48V4.16A200W-6.0x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 48V 4.16A AC/DC Adapter DELTA48V4.16A200W-6.0x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.