DELTA 48V 1.05A AC/DC Adapter DELTA48V1.05A50W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA48V1.05A50W-7.4x5.0mm
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.05A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :410g
  • Dimension( L x W x H ):134.90 x 62.20 x 33.90mm
  • Note:Appearance New Grade > 97%.( Brand New = 100% )
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA48V1.05A50W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    341-0330-02 AC Adapter, ADP-50FR B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 48V 1.05A AC/DC Adapter D]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 48V 1.05A AC/DC Adapter DELTA48V1.05A50W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 48V 1.05A AC/DC Adapter DELTA48V1.05A50W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 48V 1.05A AC/DC Adapter DELTA48V1.05A50W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.