DELTA 341-100399-01 Power AC Adapter 12V 6A 150W DELTA12V6A150W-Molex-4pin
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V6A150W-Molex-4pin
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: Molex 4 pins
  • Weight( Adapter only ) :990g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output 12v 6A, -53.5V 1.55A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V6A150W-Molex-4pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    341-100399-01 AC Adapter, ADP-150BR B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 341-100399-01 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 341-100399-01 Power AC Adapter 12V 6A 150W DELTA12V6A150W-Molex-4pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 341-100399-01 Power AC Adapter 12V 6A 150W DELTA12V6A150W-Molex-4pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 341-100399-01 Power AC Adapter 12V 6A 150W DELTA12V6A150W-Molex-4pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.