DELTA 20V 12A AC/DC Adapter DELTA20V12A240W-Rectangle3
Qty.
  • Item Name:NewDELTA20V12A240W-Rectangle3
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 12A
  • Adapter Power: 240W
  • Adapter Tip Note: Rectangle3
  • Weight( Adapter only ) :550g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA20V12A240W-Rectangle3 Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADP-240EB D AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 20V 12A AC/DC Adapter DEL]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 20V 12A AC/DC Adapter DELTA20V12A240W-Rectangle3 Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 20V 12A AC/DC Adapter DELTA20V12A240W-Rectangle3 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 20V 12A AC/DC Adapter DELTA20V12A240W-Rectangle3 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.