DELTA 12V 3A AC/DC Adapter DELTA12V3A36W-2.5X0.7mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V3A36W-2.5X0.7mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 2.5x0.7mm
  • Weight( Adapter only ) :156g
  • Dimension( L x W x H ):84.90 x 36.00 x 26.30mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V3A36W-2.5X0.7mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    ADP-36JH B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 12V 3A AC/DC Adapter DELT]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 12V 3A AC/DC Adapter DELTA12V3A36W-2.5X0.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 12V 3A AC/DC Adapter DELTA12V3A36W-2.5X0.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 12V 3A AC/DC Adapter DELTA12V3A36W-2.5X0.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.