DELTA 12V 2A AC/DC Adapter DELTA12V2A24W-5.5X2.5mm-12HB
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V2A24W-5.5X2.5mm-12HB
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :130g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V2A24W-5.5X2.5mm-12HB Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    558124-003 AC Adapter, EADP-12HB A AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 12V 2A AC/DC Adapter DELT]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 12V 2A AC/DC Adapter DELTA12V2A24W-5.5X2.5mm-12HB Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 12V 2A AC/DC Adapter DELTA12V2A24W-5.5X2.5mm-12HB adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 12V 2A AC/DC Adapter DELTA12V2A24W-5.5X2.5mm-12HB AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.