DARFON 19.5V 7.7A AC/DC Adapter DARFON19.5V7.7A150W-7.4x5.0mm-no-pin
Qty.
  • Item Name:NewDARFON19.5V7.7A150W-7.4x5.0mm-no-pin
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 7.7A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: No Pin In The Tip Center
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DARFON19.5V7.7A150W-7.4x5.0mm-no-pin Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    BAA5190 AC Adapter,
    • Model:
      [DARFON 19.5V 7.7A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    DARFON 19.5V 7.7A AC/DC Adapter DARFON19.5V7.7A150W-7.4x5.0mm-no-pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DARFON 19.5V 7.7A AC/DC Adapter DARFON19.5V7.7A150W-7.4x5.0mm-no-pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DARFON 19.5V 7.7A AC/DC Adapter DARFON19.5V7.7A150W-7.4x5.0mm-no-pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.