DAJING DJ-U48S2415 Power AC Adapter 24V 2A 48W DELTA24V2A48W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA24V2A48W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :250g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA24V2A48W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [DAJING DJ-U48S2415 Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    DAJING DJ-U48S2415 Power AC Adapter 24V 2A 48W DELTA24V2A48W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DAJING DJ-U48S2415 Power AC Adapter 24V 2A 48W DELTA24V2A48W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DAJING DJ-U48S2415 Power AC Adapter 24V 2A 48W DELTA24V2A48W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.