DAHUA CVR502A-16 DIGITAL VIDEO RECORDER Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5.
Qty.
DAHUA CVR502A-16 DIGITAL VIDEO RECORDER Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm
  • Item Name:NewSWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.7A MAX
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :280g
  • Dimension( L x W x H ):116.75 x 53.63 x 34mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SWITCHING12V5A60W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    SUN-1200500 AC Adapter,
    • Model:
      [DAHUA CVR502A-16 DIGITAL VIDEO R]
    • 9444 Units in Stock
    DAHUA CVR502A-16 DIGITAL VIDEO RECORDER Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5. Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DAHUA CVR502A-16 DIGITAL VIDEO RECORDER Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5. adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DAHUA CVR502A-16 DIGITAL VIDEO RECORDER Power AC Adapter 12V 5A 60W SWITCHING12V5A60W-5. AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.