CWT KOGAN TV Power AC Adapter 12V 5.42A 65W CWT12V5.42A65W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCWT12V5.42A65W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.7A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5.42A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :265g
  • Dimension( L x W x H ):117.27 x 52.74 x 31mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:compatible with CWT 12V 5A adapter
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CWT12V5.42A65W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CWT KOGAN TV Power AC Adapter 12]
    • 9444 Units in Stock
    CWT KOGAN TV Power AC Adapter 12V 5.42A 65W CWT12V5.42A65W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CWT KOGAN TV Power AC Adapter 12V 5.42A 65W CWT12V5.42A65W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CWT KOGAN TV Power AC Adapter 12V 5.42A 65W CWT12V5.42A65W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.