CWT 48V 1.875A AC/DC Adapter CWT48V1.875A90W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCWT48V1.875A90W-5.5x3.0mm
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.875A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :380g
  • Dimension( L x W x H ):139.30 x 58.10 x 30.90mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CWT48V1.875A90W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    2AAL090R AC Adapter,
    • Model:
      [CWT 48V 1.875A AC/DC Adapter CW]
    • 9444 Units in Stock
    CWT 48V 1.875A AC/DC Adapter CWT48V1.875A90W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CWT 48V 1.875A AC/DC Adapter CWT48V1.875A90W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CWT 48V 1.875A AC/DC Adapter CWT48V1.875A90W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.