CISCO C891F Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V5.5A66W-4holes
  • InPut:100-240V~2.0A 50-60Hz,
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5.5A
  • Adapter Power: 66W
  • Adapter Tip Mote: Molex 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :320g
  • Package:
    1 x DELTA12V5.5A66W-4holes Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    341-100346-01 AC Adapter, 341-100346-01 AC Adapter, ADP-66CR B AC Adapter,
    • Model:
      [CISCO C891F Power AC Adapter 12V]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO C891F Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO C891F Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO C891F Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.