CISCO ADS0360-U120300 Power AC Adapter 12V 3A 36W CISCO12V3A36W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewCISCO12V3A36W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240V~50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :140g
  • Dimension( L x W x H ):83.9 x 44.8 x 27.9mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO12V3A36W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    ADS0360-U120300 AC Adapter, ADS0361-U120300 AC Adapter,
    • Model:
      [CISCO ADS0360-U120300 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO ADS0360-U120300 Power AC Adapter 12V 3A 36W CISCO12V3A36W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO ADS0360-U120300 Power AC Adapter 12V 3A 36W CISCO12V3A36W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO ADS0360-U120300 Power AC Adapter 12V 3A 36W CISCO12V3A36W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.