CHICONY A180A056P Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-smal
Qty.
CHICONY A180A056P Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-small
  • Item Name:NewCHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-small
  • InPut:AC100-240V 2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 9.23A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm
  • Adapter Tip Mote: 5.5 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :490g
  • Dimension( L x W x H ):144.8 x 75.2 x 23.0mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-small Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A180A056P Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A180A056P Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-smal Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A180A056P Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-smal adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A180A056P Power AC Adapter 19.5V 9.23A 180W CHICONY19.5V9.23A180W-5.5x1.7mm-smal AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.