CHICONY A17-230P1B Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V11.5A230W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~3.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 11.5A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :720g
  • Dimension( L x W x H ):155.10 x 75.10 x 30.60mm
  • Package:
    1 x CHICONY20V11.5A230W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY A17-230P1B Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A17-230P1B Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A17-230P1B Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A17-230P1B Power AC Adapter 20V 11.5A 230W CHICONY20V11.5A230W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.