CHICONY A13-040N3A Power AC Adapter 19V 2.1A 40W CHICONY19V2.1A40W-3.0x1.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY19V2.1A40W-3.0x1.0mm
  • InPut:100-240V-1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 3.0x1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Dimension( L x W x H ):90 x 37.28 x 26.68mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY19V2.1A40W-3.0x1.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A13-040N3A AC Adapter,
    • Model:
      [CHICONY A13-040N3A Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A13-040N3A Power AC Adapter 19V 2.1A 40W CHICONY19V2.1A40W-3.0x1.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A13-040N3A Power AC Adapter 19V 2.1A 40W CHICONY19V2.1A40W-3.0x1.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A13-040N3A Power AC Adapter 19V 2.1A 40W CHICONY19V2.1A40W-3.0x1.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.