CHICONY A12-030N1A Power AC Adapter 19V 1.58A 30W CHICONY19V1.58A30W-4.8x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY19V1.58A30W-4.8x1.7mm
  • InPut:100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 1.58A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 4.8 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :165g
  • Dimension( L x W x H ):93 x 40.68 x 27.63mm
  • Package:
    1 x CHICONY19V1.58A30W-4.8x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A12-030N1A AC Adapter,
    • Model:
      [CHICONY A12-030N1A Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY A12-030N1A Power AC Adapter 19V 1.58A 30W CHICONY19V1.58A30W-4.8x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY A12-030N1A Power AC Adapter 19V 1.58A 30W CHICONY19V1.58A30W-4.8x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY A12-030N1A Power AC Adapter 19V 1.58A 30W CHICONY19V1.58A30W-4.8x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.