Chicony 24W AC Adapter W024R010L W11-024N1A power charger
Qty.
  • Item Number:NewCHICONY12V2A24W-2.5x1.0mm-US
  • InPut):100-240V~MAX 0.6A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 2.5x1.0mm
  • Weight( Adapter only ) :132g
  • Dimension( L x W x H ):76.90 x 34.10 x 49.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
  • Compatible Part Numbers:
    W024R010L AC Adapter, W11-024N1A AC Adapter, WO24RO1OL AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Chicony 24W AC Adapter W024R010L]
    • 8921 Units in Stock
    Chicony 24W AC Adapter W024R010L W11-024N1A power charger Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Chicony 24W AC Adapter W024R010L W11-024N1A power charger adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Chicony 24W AC Adapter W024R010L W11-024N1A power charger AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.