CHICONY 20V 6.75A AC/DC Adapter CHICONY20V6.75A135W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY20V6.75A135W-7.4x5.0mm
  • Adapter Output Voltage: 20V
  • Adapter Output Current: 6.75A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :480g
  • Dimension( L x W x H ):145.30 x 65.60 x 29.70mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CHICONY20V6.75A135W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY 20V 6.75A AC/DC Adapter]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY 20V 6.75A AC/DC Adapter CHICONY20V6.75A135W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY 20V 6.75A AC/DC Adapter CHICONY20V6.75A135W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY 20V 6.75A AC/DC Adapter CHICONY20V6.75A135W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.